Size Ulaşalım

IBT SOLAR İLE YILDA 1,2 MİLYAR TL ELEKTRİK TASARRUFU

9 Mayıs 2023

Türkiye’de güneş enerjisi teknolojileri alanında lider şirketlerden biri olan IBT SOLAR, Solarex Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda geleceğin öncüsü olmak isteyen ünlü firmalar ile bir araya geldi. Elektrik maliyetinde bugüne kadar kurmuş olduğu projelerden yatırımcılarının 1,2 milyar TL tasarruf etmesini sağlayan IBT Solar, deneyim ve uzmanlığıyla güneş enerjisi konusunda büyük potansiyele sahip ülkemizin geleceğini inşa etmeye devam ediyor.

Gezegenimiz alarm verirken dünyaya en az zararı olan, sürdürülebilir enerji türleri arasında güneş enerjisi başı çekiyor. IBT Solar, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında üretim merkezi olması yolunda büyük adımlar atılmasına destek veren ve bu konuda öncü olan firmalar arasında yer alıyor. Solarex Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda hem konuklarla hem çözüm ortaklarıyla 10 yıllık deneyimini ve 81 ilimizde devam eden inovatif faaliyetlerini paylaşan IBT Solar güneş enerjisi konusunda ülkemizin çizmesi gereken yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulundu. IBT Solar Genel Müdürü Ömer Kürşad Özsoy yaptığı açıklamada “2013 yılından beri 40’a yakın ilde Tüm Türkiye’ye hizmet veren iş ortaklığı yapısıyla anahtar teslim projeler yapıyoruz. Her yıl ortalama 400 milyon kilowatt saatin (kwh) üzerinde elektrik üreterek hizmet verdiğimiz şirketlerin 1 milyar 200 milyon TL’nin üzerinde elektrik tasarrufu yapmasını sağladık. Bu yıl itibariyle bireysel pazara da agresif bir giriş yaparak güneş enerjisi kullanmayan ev çatısı bırakmayacak ve elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlayacağız” dedi.IBT Solar, yenilenebilir enerji mevzuatlarında yapılan değişikliklerle önümüzdeki yıllarda kuracağı güneş enerjisi sistemleriyle hem doğayı koruyacak hem de tahmini milyonlarca kilovat saat enerji tasarrufuyla ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır.

 

GENÇ AMA DENEYİMLİ BİR ŞİRKET

Enerji Üretim Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’ne göre Türkiye’nin ortalama güneş alma süresi günde 7,2 saat ve yılda 2.640 saat. Bu rakamlar ülkemize kusursuz güneş ışığı değerleri sunuyor. Saatte 380 milyon kilovat saat güneş enerjisi üretme imkânına sahip olan Türkiye, fotovoltaik güneş enerjisi üretimi açısından verimli ve çok umut verici bir konumdadır. IBT SOLAR, Türkiye’nin yüksek güneş enerjisi potansiyelini en doğru yöntemlerle değerlendirilerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına ülkemizin her noktasında faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana 300 megavatın üzerinde kurulum yapan ve aynı anda 45 şantiye yönetebilme kapasitesine sahip olan IBT SOLAR Fotovoltaik sistemlerde Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. Özellikle lisanslı ve lisanssız projelerin anahtar teslim kurulum (EPC) hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık, projelendirme, mühendislik ve ürün tedariği hizmetlerini de “sıfır hata” ve “yüzde yüz müşteri memnuniyeti” prensibiyle sunmaktadır. IBT SOLAR tüm dağıtım bölgelerinde yürüttüğü faaliyetleri ile tesis ettiği güven ve itibarın haklı gururunu taşımaktadır. Uzman ekiplerinin edindiği tecrübeleri yatırımcılarla paylaşmak öncelikli hedeflerinden biridir. Türkiye’de hemen her bölgede kurulu çatı ve arazi projelerinin getirdiği referanslarıyla ve iş organizasyonuyla hem endüstriyel hem de bireysel solar çatı pazarının en önemli bileşenlerinden biridir. Projelerinde güven ve kalitenin en üst seviyesini hedefleyerek tüm taraflarla olan ilişkilerinde açık, net ve şeffaf olmayı ilke edinmiştir.