Size Ulaşalım

IBT SOLAR GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYOR

13 Nisan 2023

Türkiye’de güneş enerjisi teknolojileri alanında başı çeken şirketlerden biri olan IBT SOLAR, bu sene 15’incisi düzenlenen Solarex Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda geleceğin öncüsü olmak isteyen misafirlerini ağırladı. Dünyaca ünlü firmalar ile bir araya gelen IBT Solar deneyimi ve uzmanlığıyla güneş enerjisi konusunda büyük potansiyele sahip ülkemizin geleceğini inşa etmeye devam ediyor.

15. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı ‘Solarex İstanbul’ 6-8 Nisan’da Bakırköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Gezegenimiz alarm verirken dünyaya en az zararı olan, sürdürülebilir enerji türleri arasında güneş enerjisi başı çekiyor. IBT Solar Türkiye’nin güneş enerjisi alanında üretim merkezi olması yolunda büyük adımlar atılmasına destek veren ve bu konuda öncü olan firmalar arasında yer aldı. Hem konuklarla hem çözüm ortaklarıyla hem de dünyanın dört bir yanından organizasyona katılan firmalarla bir araya geldi.

IBT Solar sahip olduğu deneyim ve inovasyonla 81 ilimizde devam eden faaliyetlerini paylaştı. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak güneş enerjisi konusunda ülkemizin çizmesi gereken yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulundu. IBT Solar yetkilileri organizasyondan memnun bir şekilde ayrıldıklarını ifade etti. IBT Solar Genel Müdürü Ömer Kürşad Özsoy yaptığı açıklamada “2013 yılından beri 40 a yakın ilde Tüm Türkiye’ye hizmet veren iş ortaklığı yapısıyla anahtar teslim projeler yapıyoruz. Bu yıl itibariyle bireysel pazara agresif bir giriş yaparak güneş enerjisi kullanmayan ev çatısı bırakmayacak ve elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlayacağız” dedi.

GENÇ AMA DENEYİMLİ BİR ŞİRKET

Enerji Üretim Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’ne göre ülkemizin ortalama güneş alma süresi günde 7,2 saat ve yılda 2.640 saat. Bu rakamlar Türkiye’ye kusursuz güneş ışığı değerleri sunuyor. Ayrıca Avrupa’nın birçok bölgesinden daha fazla ışık alıyoruz. Türkiye yılda 380 milyon kilovat/saat güneş enerjisi üretme imkânına sahip bir ülke. Yani fotovoltaik güneş enerjisi üretimi açısından verimli ve çok umut verici bir konumdayız.

2011’de kurulan IBT SOLAR, Türkiye’nin yüksek güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla kurumsal deneyimlerin aktarılması ve bu potansiyelin en doğru yöntemlerle değerlendirilerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına Türkiye’nin her noktasında faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana 300MW lık kurulum yapan ve aynı anda 45 şantiye yönetebilme kapasitesine sahip olan IBT SOLAR Fotovoltaik sistemlerde Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. Özellikle lisanslı ve lisanssız projelerin anahtar teslim kurulum (EPC) hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık, projelendirme, mühendislik ve ürün tedariği hizmetlerini de “0” hata ve %100 müşteri memnuniyeti prensibiyle sunmaktadır.

IBT SOLAR tüm dağıtım bölgelerinde yürüttüğü faaliyetleri ile tesis ettiği güven ve itibarın haklı gururunu taşımaktadır. Uzman ekiplerinin edindiği tecrübeleri yatırımcılarla paylaşmak öncelikli hedeflerinden biridir. Türkiye’de hemen her bölgede kurulu çatı ve arazi projelerinin getirdiği referanslarıyla ve iş organizasyonuyla hem endüstriyel hem de bireysel solar çatı pazarının en önemli bileşenlerinden biridir. Projelerinde güven ve kalitenin en üst seviyesini hedefleyerek tüm taraflarla olan ilişkilerinde açık, net ve şeffaf olmayı ilke edinmiştir.